Rejtélyes kór pusztít a magyarok hiteleinél

Rejtélyes kór pusztít a magyarok hiteleinél

Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy mi minden következik abból, hogy az adatok szerint az átlagos magyarországi lakáshiteleseké a legkisebb összegű lakáshitel tartozás az Európai Unióban. Erről Palkó Istvánt, a Portfolio vezető pénzügyi elemzőjét kérdeztük. A második részben a FED-ről és az amerikai gazdaság irányadásának feladási lehetőségéről  volt szó, annak apropóján, hogy az amerikai jegybank kamatvágás helyett a semmit sem tevést választotta. A meglepő döntéséről Zsoldos Ákost, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét kérdeztük.

Mégis óvatosabb lehet az EKB

Mégis óvatosabb lehet az EKB

A Bloomberg friss felmérése szerint a közgazdászok kisebb mértékű kamatvágásra számítanak idén az Európai Központi Banktól (EKB). A felmérés szerint a válaszadók arra számítanak, hogy a hat negyedpontos betéti kamatcsökkentés közül az elsőt a jövő héten jelentik be, ami egy lépéssel kevesebb, mint amit áprilisban jósoltak.

Jó hírt kaptak az Angliában dolgozó magyarok

Jó hírt kaptak az Angliában dolgozó magyarok

A font sterling többhavi csúcs közelében maradt az euróval, és új kéthavi csúcsot ért el a dollárral szemben, mivel a Bank of England kamatcsökkentési várakozásainak eltolódása és a befektetők növekvő kockázati étvágya erősítette a brit valutát, miközben a piacok figyelik a globális inflációs adatokat. 

Itt az indoklás! Ezért vágott ma az MNB

Itt az indoklás! Ezért vágott ma az MNB

A mai 50 bázispontos kamatvágás bejelentése után kiadta az indoklást is a Magyar Nemzeti Bank. A közlemény szövege három ponton is jelentősen változott az egy hónappal ezelőttihez képest, mert egyrészt azt hangsúlyozza a Monetáris Tanács két helyen is, hogy "óvatos és türelmes" monetáris politikára van szükség, másrészt az erőteljes és általános dezinflációra utalás kikerült a szövegből, harmadrészt viszont bekerült a szövegbe az, hogy áprilistól új szakasz kezdődött a monetáris politikában. Mindez arra utal, hogy a mai 50 bázispontos vágás után "óvatos és türelmes" stratégia mentén halad tovább a jegybank a beszűkült további kamatcsökkentési lehetőségek mellett.

Hetek óta tartó esés után emelkedtek hétfőn a tőzsdék

Hetek óta tartó esés után emelkedtek hétfőn a tőzsdék

Eseménydús hét előtt állnak a tőzsdék, a befektetők továbbra is kiemelten figyelik az elmúlt hetek kereskedési hangulatát meghatározó közel-keleti eseményeket, de emellett egy másik nagy sztorihoz, a vártnál tartósan magasabbnak bizonyuló amerikai inflációhoz is új muníciót kapunk, ugyanis érkezik majd a Fed kedvenc inflációs mutatója. Mindeközben egyedi részvények szintjén is jelentősebb mozgások várhatók, hiszen a héten beindul a gyorsjelentési dömping az olyan nagy tech vállalatok vezetésével, mint a Microsoft, az Alphabet (Google), és a Meta Platforms. A piac közben igyekszik korrigálni az elmúlt időszakban látott esés után, Európában is feljebb kerültek a vezető indexek, és az USA is emelkedéssel próbálkozik.

Fontos nap jön a forintnak: beszűkültek az MNB kamatvágási várakozások, mégis esett a magyar fizetőeszköz

Fontos nap jön a forintnak: beszűkültek az MNB kamatvágási várakozások, mégis esett a magyar fizetőeszköz

Bár egysíkú lett a Portfolio szakértői felmérése a keddi MNB kamatcsökkentéssel kapcsolatban, mégis izgalmas lesz az esemény, főleg amiatt, hogy mit kommunikál a jegybank a további kamatvágási pályáról. A keddi döntéshez ugyanis úgy jutottunk el, hogy jócskán beszűkültek a piaci kamatvágási várakozások, mégis esett a forint. Látványos ábrákat mutatunk.

Fordulat a magyar piacon: durván kiárazták a befektetők az MNB nagy kamatvágásait

Fordulat a magyar piacon: durván kiárazták a befektetők az MNB nagy kamatvágásait

Néhány nap alatt komoly változás történt a határidős magyarországi kamatpiacon, miután - ahogy a Portfolio megírta - befektetői háttérbeszélgetésen magyarázta el a várható kamatpályát a Magyar Nemzeti Bank. Ennek hatására durván kiárazták a befektetők a távolabbi futamidőkre várt jelentős kamatvágásokat, és ez átmenetileg a forintot is erősítette is a múlt héten.

Váratlanul visszagyorsult a brit infláció

Váratlanul visszagyorsult a brit infláció

A várt 3,8% helyett 4%-os volt a tavaly decemberi brit infláció, azaz újra emelkedést mért a statisztikai hivatal a novemberi 3,9%-os éves rátához képest. Mindez azt jelenti, hogy tavaly február óta először gyorsult a brit infláció.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A forintgyengülés csak idő kérdése: elemzők szerint ennyi lesz az euró
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.